🇷🇺      🇺🇦

Термін зберігання парфумерії

Терміни придатності в парфумерії

Як і кожен продукт, парфуми мають свій термін придатності і коли він підходить до кінця, в багатьох виникає питання — чи можна далі використовувати парфуми? Чи не принесуть вони шкоди для здоров’я? 

В принципі, парфумами можна користуватись далі. Задекларований стандартний термін зберігання у різних виробників складає від 3 до 5 років. Але в реальності, духи можуть прослужити набагато більше чи навіть менше, що залежить від умов зберігання.

Існує декілька негативних факторів, котрі чинять пагубні наслідки для парфумів. Розглянемо їх більш детально.

Перше правило — прямі сонячні промені не повинні попадати на флакон з духами

Більшість дівчат надають перевагу зберіганню своєї парфумерної продукції на туалетному столику. Інколи вигляд такої композиції дійсно вражає, вишуканість і жіночність флакона лінії Кензо, чи сексуальність відтінків Ніно Річі. З іншого боку, зберегти цілісність аромату набагато важливіше. 

Тому, після того як ви покористувались духами, їх необхідно прибрати в темне місце, при цьому бажано зберігати флакон в упаковці, вона служить додатковим захистом від світла.

Друге правило — стабільна температура

Дехто вважає, що холодильник найкраще місце для зберігання парфумів, але це не так. Парфумерія не терпить високих температур, але так само погано переносить і низькі, а різкі перепади взагалі можуть зіпсувати парфумерну композицію. Тому спеціалісти не рекомендують зберігати парфумерну продукцію в холодильнику, також не її потрібно залишати у ванній кімнаті (так як в ній не стабільна температура). Де ж можна зберігати духи, щоб їхній аромат продовжував радувати? В спальній кімнаті.

Третє правило — ніякої вологи

Ми вже згадували, що ванна кімната далеко не найкраще місце для зберігання парфумів, особливо якщо він без пульверизатора.

Четверте правило — спокій і тільки спокій

Парфумерія не полюбляє різного роду трусіння, тому не потрібно її носити в сумці чи в висувній шухляді. Якщо Ви бажаєте, щоб парфумерія завжди була з Вами, то варто придбати невеликий флакон або використовувати отлівант, а великий флакон зберігати тільки дома, згідно зі всіма вимогами. 

Важлива порада!

Перед тим як використати духи, рекомендується їх легенько струсити, так як багато парфумів містять важкі інгредієнти, що з часом осідають на дно, тим самим змінюють основну композицію. В результаті, знайомий аромат в новому флаконі Вам здасться зміненим, а Ви вже привикли до інакшого запаху. 

Про те, що духи зіпсувались може повідомити їх значно підвищена густина, помутніння, осад чи присутність неприємної нотки у Ваших улюблених парфумах. 

Якщо в процесі зберігання розуміти ци правила, то улюблений аромат прослужить Вам багато років.